FXVİSC Sodyum Hyraluonat

FXVİSC Sodyum Hyraluonat

Artrit tedavisinde eklem içine uygulanan, enjekte edilebilir eklem sıvısı

FXvisc sodyum hyaluronat artrit tedavisinde eklem içine uygulanani enjekte edilebilir önceden doldurulmuş bir şırıngadir. Eklemlerde doğal şekilde oluşan eklem sıvılarına benzer bir yapıda olup bu eklem sıvıları gibi kayganlaştırıcı ve darbe emici görevi görür.

  • FXvisc sodyum hyaluronat mükemmeltekinliği ve (yaklaşık 2,4 milyon dalton) güçlü iyileştiri etkisinin kaynağı olan yüksek moleküler ağırlığa sahip, yüksek derecede saflaştırılmış sodyumhyalüronattır. Biyolojik fermantasyon işlemiyle elde edilen sentetik kaynak, alerjik reaksiyonları ortadan kaldıran tam bir güvenlik sağlar
  • FXvisc sodyum hyaluronat 2 yıllık raf ömrü sunan, ortaklavlama yöntemi ile sterilize edilmiş, bilister ambalaj sayesinde sızdırma ve ışığın olumsuz etkilerini ortadan kaldıran, önceden doldurulmuş şırıngadır

Endikasyonları

  • FXvisc sodyum hyaluronat eklem ağrısı ve buna bağlı hareket kısıtlılığı olan hastalara önerilir. Bu belirtiler dejeneratif hastalık veya travma sonucu ortaya çıkmış olabilir.
  • FXvisc sodyum hyaluronat eklem hareketliliği ve esneklik sağlayarak ağrıyı büyük oranda hafifletir.
  • Tedavi, eklemlerin maruz kaldığı dejeneratif ya da travmatik değişikliğin ğiddetine bağlı olarak, haftalık aralıklar ile, 1 ila 3 FXvisc sodyum hyaluronat eklem içi kullanımını içerir.

Etkileri

  • FXvisc sodyum hyaluronat orta vadede, eklemlerde sodyum hyalüronat seviyelerini geri kazandırır.
  • Vücudu doğal olarak uyarmak suretiyle kıkırdağın mekanik özelliklerini onarmasını sağlar.
  • Uzun süreli bir etki sağlayıp, eklemlerdeki sodyum hyalüronat seviyelerini eski haline getirerek, orta vadede çift etki sağlar.
  • Doğal eklem sıvısının diz eklemini yastık gibi koruduğu bir etki yaratır ve kayganlaştırır. Bu sayede diz ağrısını tedavi ederek arttırmaya yardımcı olur.
  • İyileştirici etki ve rahatlama sağladığı kanıtlanmıştır.

Fizokimyasal Özellikleri

1 ila 3 enjeksiyon kullanım Sodium Hyaluronate 20 mg

Molecular Weight 1.1 -2.6 million daltons
Viscocity 20 – 60.000 mPa.s
Osmolality 270 – 400 mOsm / kg
Storage 2 – 25 C
pH 6.8 – 7.6
Orijin Biofermentation
Volume 2 ml.

Sodium Hyaluronate 32 mg

Molecular Weight 1.1 -2.6 million daltons
Viscocity 40 – 140.000 mPa.s
Osmolality 270 – 400 mOsm / kg
Storage 2 – 25 C
pH 6.8 – 7.6
Orijin Biofermentation
Volume 2 ml.

Nitelik

FXvisc sodyum hyaluronat ISO13485'e göre yüksek kaliteli içeriklere sahip bir sistem olarak onaylı ve 93/42/EEC Avrupa Direktifi'ne uygun CE belgesine sahip bir tıbbi cihaz olarak üretilmektedir.